Az angol és német általános és szaknyelvi nyelvvizsgák összes vizsgarésze letehető nálunk, Székesfehérváron. Egyéb nyelvekből az írásbeli és hallásutáni vizsgarészt tudják vizsgahelyünkön a vizsgázók megszerezni.
A Corvinus Nyelvvizsgaközpont sikeres vizsgázója olyan államilag elismert nyelvvizsga bizonyítványt kap, amelyben a magyarországi szint megnevezésével együtt megjelenik a Közös Európai Referenciakeret szerinti jelölés: alapfok (B1), középfok (B2), felsőfok (C1).
Az általános nyelvvizsga angol és német nyelvből egy- és kétnyelvű változatban is letehető. A közgazdasági szaknyelvi vizsga angol, arab, francia, német, olasz, orosz, portugál, spanyol nyelvekből, a nemzetközi kapcsolatok szaknyelvi vizsga angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol nyelvekből tehető le. A vizsga – jelentkezéstől függően - letehető komplex, írásbeli és szóbeli változatban is. Komplex típusú vizsga esetén - amennyiben a vizsgázó valamelyik részvizsgája eredménytelen - a jelölt sikeres vizsgáját részvizsgának (szóbelinek, vagy írásbelinek) tekintjük, és arról bizonyítványt állítunk ki.
A vizsgázóink általános vélekedése, hogy vizsgázócentrikus, barátságos légkör jellemző a vizsgán, ahol az elvárások reálisak, a feladatok életszerűek, kommunikatívak és nem a vizsgázó nyelvtani hiányosságaira igyekeznek rávilágítani.
Követelmények
Bármely vizsgatípusban és bármely szinten akkor sikeres a vizsga, ha a vizsgázó az írásbeli, ill. szóbeli részvizsgán legalább 60%-os átlageredményt ér el. A részvizsgáknak a 137/2008. (V. 16) számú Kormányrendeletben meghatározott készségeket mérő egységeire (olvasott szöveg értése, írott szöveg alkotása, beszédkészség, hallott szöveg értése, közvetítés – kétnyelvű vizsga esetén) vonatkoztatva a teljesítés minimumszintje 40%, az az alatti teljesítés esetén a részvizsga sikertelen. A nyelvismereti feladat esetén nincs teljesítési minimumszint.
A vizsgázónak minden részvizsga (írásbeli, szóbeli, hallás utáni szövegértés) megkezdése előtt érvényes személyi igazolvánnyal, útlevéllel, vagy új formátumú jogosítvánnyal kell személyazonosságát igazolnia. A vizsgán meg nem engedett eszközök használata, vagy vizsgázó társsal való kommunikáció a vizsga azonnali felfüggesztésével jár.
Információk egyes vizsgarészekről
Írásbeli vizsgáról
Az írásbeli vizsga valamennyi vizsgahelyen a Vizsgaközpont által megadott napon és időpontban kerül megrendezésre. A vizsgázónak 30 perccel a vizsga megkezdése előtt kell megjelennie a vizsga helyén. A vizsga során a vizsgázók a Vizsgaközpont, illetve a Vizsgahely által meghatározott rendben ülnek. A teremfelügyelőtől átvett és egyedi kóddal ellátott borítékot kizárólag a felügyelő utasítására szabad kinyitni. A boríték tartalmazza a vizsgafeladatokat, a szükséges utasításokat és a megoldólapokat. A válaszokat kék színű tollal a megoldólapra kell írni. A válaszoknak a feladatlapról a megoldólapra történő átmásolására külön idő nem áll rendelkezésre. A nyelvvizsga folyamán felmerülő kérdés esetén a vizsgázó kézfeltartással hívhatja oda a teremfelügyelőt, aki azonban a vizsgafeladatok értelmezésében nem nyújthat segítséget. A vizsgarészre biztosított idő lejártakor a teremfelügyelő a munka befejezésére szólítja fel a vizsgázókat, melynek a vizsgázók azonnal kötelesek eleget tenni, és a borítékba visszahelyezni a feladatlapokat és megoldólapokat, melyeket a teremfelügyelők összegyűjtenek.
Szótárhasználatról az írásbeli vizsgákon
- Az általános írásbeli nyelvvizsgán az íráskészség, olvasott szövegértés és (a választható) közvetítés feladatok megoldásához mindhárom szinten egy- és kétnyelvű nyomtatott szótár használható.
- A szaknyelvi írásbeli vizsgákon az íráskészség és közvetítés feladatok megoldásához mindhárom szinten egy- és kétnyelvű nyomtatott szótár használható.
Hallás utáni szövegértés vizsgáról
A hallott szöveg értését mérő vizsga valamennyi a Vizsgaközpont által megadott napon és időpontban kerül megrendezésre. A vizsgázónak 30 perccel a vizsga megkezdése előtt kell megjelennie a hallott szöveg értése vizsga helyén. Elkésett vizsgázó a vizsga megkezdése után a vizsgán nem vehet részt. A hallott szöveg értése vizsga során a vizsgázók a Vizsgaközpont, illetve a Vizsgahely által meghatározott rendben ülnek. A vizsga időtartama magában foglalja a teendők ismertetését idegen nyelven, a szüneteket, melyek során az első meghallgatás előtt tanulmányozhatják az adott hanganyaghoz tartozó tesztet, a hanganyagok kétszeri elhangzását, valamint a munkájuk ellenőrzésére, véglegesítésre adott időt. A vizsga során szótár nem használható.
Szóbeli vizsgáról
A megadott időponthoz képest 5 perccel korábban kell a vizsga helyszíneként kijelölt terem előtt megjelenni, ahol a vizsgáztatók név alapján szólítják a vizsgázókat. A szóbeli vizsga során a kettő fős vizsgabizottság egyszerre egy vizsgázót hallgat meg, melynek során a vizsgáztató tanár üdvözli a vizsgázót ezt követően az ő kérdéseit, utasításait kell követni. A vizsgáztatók a vizsgaeredményről szóbeli felvilágosítást nem adnak, azonban a vizsganap végeztével a vizsgateremre kifüggesztik a tájékoztató jellegű pontszámokat. A szóbeli vizsga időpontja esetenként egybeeshet a hallás utáni szövegértés vizsga napjával.